A "megrendelés státuszok" funkció UNAS és Shoprenter áruházban alkalmazható, a webáruház rendelés tételei a megrendelés státuszától (Shoprentben: rendelés állapot) függően foglalhatja a készletet, így a webáruházban akkor is az aktuális készlet jelenhet meg, ha még a megrendelés nem került számlázásra.
A megrendelés státuszok (Shoprenterben: rendelés állapotok) az adott webáruháztól függő beállítások, ilyenek lehetnek, mint:
- Feldolgozás alatt
- Készletezés alatt
- Sikertelen, stb
Ahogy az elnevezésekből is látható, minden megrendelés státusz (rendelés állapot) bizonyos műveleteket indíthat el, mint:
- Foglalja le a készletet (ne lehessen többször megrendelni, eladni)
- Generáljon számlát (vagy szállítólevelet)
- Stornózza le az esetleg már generált számlát, szállítólevelet
A státuszok beállítása
A státuszok beállításához kattintsunk jobbra fent a Fogaskerék / Külső kapcsolatok / UNAS, vagy Shoprenter webáruház menüpontra és nyissuk meg az adott webáruház adatlapját, majd ott kattintsunk a Megrendelés státuszok fülre.
Ha szeretnénk használni a foglalás funkciót, fent kattintsunk a Megrendelt készletek foglalása gombra, majd válasszunk egy raktárat, ahonnan a foglalás megtörténjen.
Ha nem szeretnénk használni a foglalás funkciót, akkor ne jelöljük be a Megrendelt készletek foglalása menüpontot.
Itt a már esetlegesen letöltött státuszokat láthatjuk, de újakat is felvehetünk.
A Megnevezés mezőbe bármit írhatunk, de a webáruház letöltés során esetleg felülírásra kerülhet a webáruházban lévő státusz névvel. A külső azonosító mezőben azt a külső azonosítót használjuk, ami a webáruházban is van.
Külső azonosító megszerzése az UNAS-ból
Az UNAS webáruházban a fenti menü / Beállítások / Vásárlási folyamat / Megrendelés státuszok menüben látjuk a státuszokat, bármelyikre rákattintva, az Azonosító a webáruházban szám lesz a külső azonosító.
Külső azonosító megszerzése a Shoprenterből
A Shoprenter webáruházban a fenti menü Beállítások / Bolt beállítások / Rendelés állapotok menüpontban tekinthetjük át a megrendelés státuszokat, a listában a "ceruza" ikonra mozdítva az egeret alul megjelenik egy URL a böngészőben. A külső azonosító, amit keresünk, az URL végén lévő szám lesz, azt kell a külső azonosító mezőben megadni.
Tipp: ha elmentjük a Shoprenter beállításokat és utána jövünk a Megrendelés státuszok fülre, akkor a megrendelés státuszok automatikusan betöltődnek.
Mit jelentenek az egyes jelölőnégyzetek?
Készlet foglalása - ha ezt bejelöljük, akkor a foglalás raktárból a megrendelés készlete levonásra kerül és átkerül egy mozgatással a RAKTÁR_NEVE FOGLALÁS nevű raktárba (automatikusan létrejön), ezt a raktárat később a terméklistában akár be is kapcsolathatjuk.
Készlet foglalás törlése - ha jelöljük és korábban volt foglalás, akkor visszamozgatásra kerül a foglalás raktárból az éles készletbe (azaz a RAKTÁR_NEVE FOGLALÁS raktárból a RAKTÁR_NEVE raktárba).
Dokumentum (számla, stb) NEM generálható ebben a státuszban - ha jelöljük, akkor ebben a státuszban nem készület számla, vagy szállítólevél (amit a Megrendelések letöltése fülön megadtunk).
Dokumentum (számla, stb) stornózása ebben a státuszban - ha jelöljük és korábban készült számla, szállítólevél, akkor azok stornózásra kerülnek, egyébként nincs hatása.
A foglalás funkció megértéséhez érdemes lehet a következő fejezeteket is átnézni, ahol példákon is bemutatjuk a működést.
Foglalás további tudnivalói
Ha egy státusznál sem a "Készlet foglalás", sem a "Készlet foglalás törlés" nincs bekapcsolva, akkor a megrendelés előző státusza szerinti foglalás/nem foglalás marad érvényben, tehát a foglalt készletek állapota nem változik.
Ha egy lezárt számla, vagy szállítólevél készül a megrendelésből, akkor a foglalás automatikusan megszűnik.
Ha egy megrendelés még a számla, vagy szállítólevél kiállítása előtt módosul, akkor a foglalt készletek ennek megfelelően változnak. Ha már készült számla, vagy szállítólevél, akkor a foglalás nem változik, de a számla, vagy szállítólevél stornózásra és újra kiállításra kerül. Nem történik stornózás - újra kiállítás akkor, ha az adott státuszban jelölve volt, hogy "Dokumentum (száma, stb) NEM generálható ebben a státuszban".
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.