Új bevételezés készítése
A bevételezéssel mennyiséget tudunk hozzáadni az aktuális készletmennyiséghez. A bevételezésre felvitt tételek mennyisége a bevételezés mentését követően növeli meg a felvitt darabszámokkal a raktárkészletet.
Bevételezés készítéséhez kattintsunk a Bevételezések / Új bevételezés menüpontra:
A Bevételezés adatai ablakban válasszuk ki, a bevételezés devizanemét:
Alapból a Forintot fogja felajánlani. A beszerzési ár az adott devizanemben kerül mentésre, ami alapján később a készletérték nettó beszerzési áron lekérhető.
Ezt követően a beérkezett áru tételes felvitele következik, ami történhet:
-
Tételfelvitel egyesével, tételenként
Az új tétel gombra, vagy a gyorskeresőt használva vonalkód olvasóval ’becsippantva’:
- Gyorskereső, vonalkóddal egyesével (korábbi beszerzési árat használja automatikusan)
- vagy Új tétel gombra kattintva az alábbi ablakban beszerzési árral:Ha új termék érkezett, az Új tétel ablakban a bevételezés során Új termék gombra kattintva rögzíthető:majd a mennyiség megadásával a bevételezésre feltehető.
2. Tételfelvitel Excel feltöltéssel
Régi és új termékek esetén egyaránt használható a Bevételezés / Új bevételezés menüben a Tétel import/excel import funkció, melynek segítségével egyben bevételezhetjük a termékeket:
Használjuk a mintatáblázatot, vagy készítsünk egy tetszőleges excel fájlt és töltsük be az adatokat.
A feltöltő ablakban:
1. párosítsuk a mezőket
2. válasszuk ki az azonosítás alapján
3. jelöljük a módosítást
Ezt követően a Feldolgozás, ellenőrzéssel kontrolláljuk az eredményt.
A végső jóváhagyáshoz használjuk a Beemelés folytatása, adatok mentése feliratot.
3. Tétel felvitel mobil adatgyűjtővel
Amennyiben rendszeresen nagy mennyiségű termék érkezik, használhatunk mobil adatgyűjtőt a bevételezés tételeinek összegyűjtéséhez és feltöltéséhez. Az adatgyűjtővel történő bevételezés során csak már létező és vonalkóddal rendelkező termékeket tudunk felvenni.
Új bevételezés / Mobil adatgyűjtő menüben kell ebben az esetben a lépéseket követni. Az adatgyűjtőre először feltöltjük a termékeket, hogy az eszköz fel tudja ismerni azokat, majd mehet a vezeték nélküli gyűjtés a termék vonalkódjának leolvasásával és a darabszám megadásával.
Ha a gyűjtéssel végeztünk, az eszközt újra csatlakoztatjuk számítógépünkhöz, és a gyűjtött adatok egyben ugyanebben a menüpontban feltölthetők. A tételek megjelenését követően a bevételezést itt is a bal felső Rendben gombbal zárhatjuk.
Mobil adatgyűjtő használatba vételével kapcsolatban az alábbi oldalon található részletes útmutató:
Bevételezés mentése
Ezt követően a felvitt tételeket, illetve magát a bevételezést a bal felső Rendben gombbal tudjuk menteni:
A mentés többféle módon történhet:
- Félretesz: a bevételezés maga mentésre kerül, de nincs lezárva, nem kap sorszámot és nem növeli még a készletmennyiségeket, a félretett elem később folytatható, módosítható vagy akár törölhető
- Mentés: a bevételezés sorszámot kap, a felvitt tételek növelik a készletmennyiséget, a dokumentum később nem módosítható
- Mentés nyomtatás: a bevételezés mentése megtörténik, plusz a nyomtatási kép is megjelenik, A/4-es formában nyomtathatóra küldhető
- Mégsem gomb: visszalépés a tételek és bevételezés adatok szerkesztéséhez
Ha mentettük a bevételezést, akkor a Bevételezések menüben dátum szerint megjelenik, és később is bármikor visszakereshető lesz:
(A félretett bevételezés ugyanebben a menüben dőlten, sorszám nélkül jelenik meg.)
Címkenyomtatás a bevételezett termékmennyiségekről
Amennyiben a beérkezett termékeken nincs vonalkód, és használjuk ezt az adatot termékkezeléshez, eladáshoz, akkor a Bevételezésünkről egyszerűen nyomtathatunk előre szerkesztett Etikett címkét.
Ehhez kattintsunk a bevételezés sor elején található kis jobbra mutató háromszögre:
Címkenyomtatás menü:
Készletmennyiségek megjelenítése és terméktörténet
Ha a termékeket bevételeztük és igény szerint címkéket is nyomtattunk, maga a Termék mennyiség a Termékeim menüben a megfelelő raktár oszlopban lesz látható:
A termék története pedig, hogy mi történt vele, bevételezés, eladás, leltárkorrekció, pontosan lekérhető visszamenőleg attól kezdődően, hogy a Termékünknek első alkalommal készletet adtunk:
Dátum beállítással pedig kiválasztható, hogy milyen időszak eseményeit szeretnénk látni a termék előzményeiben.
Bízunk benne, hogy a fentiek segítenek a bevételezés elkészítésében, és amennyiben kérdésed merülne fel a témában, fordulj hozzánk bizalommal elérhetőségeinken!
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.