Bejövő számlák manuálisan, vagy akár a NAV online rendszerből is érkezhetnek.
Az Innvoice megpróbálja a rendelkezésre álló adatok alapján (cikkszám, név) megtalálni, mely termékek szerepelnek a számlákon, így akár azok egyből bevételezésre kerülhetnek.
Fel nem ismert termékek a bejövő számlákon
A bejövő számlákon ikonnal jelezzük azokat a tételeket, amiket nem sikerül felismerni, nincs kapcsolata a termékekkel, ikonnal pedig, amik a terméktörzsből felismerhetők.
A NAV online rendszerből érkező bejövő számlák esetében cikkszám, termék azonosítók, termék név alapján próbáljuk felismerni a termékeket, így előfordulhat, hogy egy új bejövő számla már eleve rendelkezik több felismert termékkel.
Tételekhez kapcsolódó termékek kikeresése
Ahhoz, hogy egy bejövő számla tételei egyből bevételezhetők legyenek, a tételek be kell párosítani a létező termékekkel.
Ehhez nyissuk meg a bejövő számla első fel nem ismert tételét a Módosítás gombbal, majd a megjelenő ablakban próbáljuk meg cikkszám, vagy a termék helyes nevének megadásával kikeresni a megfelelő terméket:
Eladási árak megjelenése és módosítása
Amint a tétel felismerhető, alul megjelennek a termék eladási árai, így anélkül módosíthatjuk az eladási árakat, hogy meg kellene nyitni a termék adatlapját:
Az eladási árak mellett megjelenik az a szorzó, ami a nettó beszerzési egységár és a termék alap ÁFA kulcsának figyelembe vételével számítódik ki.
Figyelem! Amennyiben a webáruházból való letöltés van bekapcsolva, úgy az eladási árak módosítását a webáruházban is el kell végezni, a webáruházból esetleg felülírásra kerülnek az Innvoice eladási árak a webáruházban nyilvántartott árakkal. (erre a jelenségre hamarosan érkezik megoldás)
Az eladási árak melletti szorzó több színben jelenik meg, így látható, melyik ár esik a kritikus, a minimális, vagy az optimális intervallumba.
A kritikus intervallum alapértelmezésben az 1 szorzó alatti értékek.
A minimális intervallum alapértelmezésben az 1-1.2 szorzó értékek között értékek.
Az optimális intervallum alapértelmezésben az 1.2 szorzó érték feletti értékek.
Ezek az intervallum értékek szabadon szerkeszthetők jobbra fent / Fogaskerék / Kiegészítő adatok / Termék árcsoportok fülön, a megfelelő árcsoport adatlapján.
Lépegetés a tételek között
Több tételes bejövő számla tételek esetén a tétel adatlapján egyből átléphetünk a következő tétel adatlapjára is, jobbra fent:
Bejövő számlán szereplő tételek bevételezése
Ha már felvittünk minden tételt a bejövő számlára, akkor lehetőség van, hogy a tételeket bevételezzük.
Ehhez a bejövő számlák listájában a Bevételez gombbal tudjuk bevételezni, ekkor még a megjelenő ablakban áttekinthetjük a felismert / fel nem ismert tételeket is:
Amennyiben elfogadjuk a felismert / fel nem ismert tételeket, az Igen gombbal kezdeményezhetjük a bevételezést.
Bevételezések használata bejövő számla felvitele nélkül
A fentiekhez teljesen hasonlóan továbbra is használható a Bevételezések menüpont, ahol a fentiekhez hasonlóan használhatók az eladási ár módosítás funkciók is.
Hozzászólások
0 hozzászólás
Hozzászólások írásához jelentkezzen be.